A Sahtar ellen sem borította a papírformát a Minaj FC

Labdarúgás

2024. március 20., 13:52 , 1202. szám

A legutóbbi fordulóban a Zorja Luhanszktól elszenvedett 2-0-s vereségét követően a címvédő Sahtar Donyecktől is ugyanilyen arányban kapott ki a sereghajtó Minaj FC az országos élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

A Sahtar pályaválasztása mellett a kijevi Olimpiai Stadionban sorra kerülő mérkőzésen a három pont sorsa az első játékrész közepén dőlt el. Előbb a 24. percben Hrihorij Szudakov, majd pár percre rá Danyiil Szikan szerzett gólt, kialakítván ezzel a kétgólos donyecki győzelmet eredményező végeredményt.

Az élmezőnyhöz tartozó együttesek közül a Krivbasz és a Dinamo Kijev is győzött, míg a Dnyipro–1 ikszelt Cserkasziban.

A 21. forduló eredményei: Sahtar Donyeck–Minaj FC 2-0, Dinamo Kijev–Zorja Luhanszk 2-0, LNZ Cserkaszi–Dnyipro–1 1-1, Olekszandrija–Vorszkla Poltava 1-0, Metaliszt 1925 Harkiv–Ruh Lviv 1-4, Obolony Kijev–Polisszja Zsitomir 1-0, Krivbasz–Kolosz Kovalivka 1-0, Csornomorec Odessza–Veresz Rivne 0-1.

A két elhalasztott mérkőzéssel is rendelkező Sahtar 43 ponttal vezet az ugyancsak 43 pontos Krivbasz előtt. A harmadik Dnyiprónak 39, míg a három mérkőzését is később pótló Dinamo Kijevnek 38 pontja van.

A tabella alján 10 pontjával 16. helyezett Minaj FC a válogatott szünetet követően a 22. fordulóban az Olekszandriját látja majd vendégül március 31-én.