Premier Liga: Metaliszt-betli a fővárosban

2012. március 30., 10:00 , 585. szám

Az ukrán Premier Liga 24. fordulójában a Dinamo Kijev és a Sahtar is nehezen nyert Mariupolban, illetve Luckban, a harmadik Metaliszt viszont gólokban gazdag találkozón kapitulált az Arszenal Kijev vendégeként.

Az egyre nehezebb helyzetben lévő Kárpáti Lviv a most folyó pontvadászatban már a második edzőjét menesztette. A korábban Ungváron is edzősködő Volodimir Sarannak az Olekszandrija elleni hazai találkozó után köszönték meg az eddigi lembergi ténykedését.

Eredmények: Voliny Luck–Sahtar Donyeck 1-2, Arszenal Kijev–Metaliszt Harkiv 4-2, Dnyipro–Zorja Luhanszk 3-1, Metalurg Donyeck–Obolony Kijev 2-0, Illicsivec Mariupol–Dinamo Kijev 0-1, Csornomorec Odessza–Vorszkla Poltava 2-1, Krivbász–Tavrija Szimferopol 0-3, Kárpáti Lviv–Olekszandrija 1-1.

A tabellát 64 ponttal vezető Dinamo mögött a Sahtarnak 3 pont a lemaradása. Az 54 ponttal harmadik Metalisztnak alighanem zsinórban hatodszor is meg kell elégednie a bronzéremmel.