Lezajlott az I. Genius Kézilabda Kupa
Kézilabda
A „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány a 2023–2024-es tanévben 17 Kézilabda Tehetségpontban kezdte el munkáját 636 fiatallal (355 fiú, 281 lány), 6 korcsoportban, 20 testnevelő tanárral, 3 régióban (Ung, Bereg, Máramaros-Ugocsa), 45 csoportban.
S.sz. |
Tehetségpont neve |
Fő |
1. |
Benei Kézilabda Tehetségpont |
18 |
2. |
Beregszászi 1. Sz. Kézilabda Tehetségpont – II. RF KMF Felsőfokú Szakképzési Intézete |
6 |
3. |
Beregszászi 2. Sz. Kézilabda Tehetségpont – Beregszászi Kossuth Lajos Líceum |
53 |
4. |
Beregszászi 3. Sz. Kézilabda Tehetségpont – Beregszászi Horváth Anna Gimnázium |
8 |
5. |
Csepei Kézilabda Tehetségpont |
58 |
6. |
Feketeardói Kézilabda Tehetségpont |
66 |
7. |
Kisdobronyi Kézilabda Tehetségpont |
25 |
8. |
Kisgejőci Kézilabda Tehetségpont |
25 |
9. |
Nagyberegi Kézilabda Tehetségpont |
35 |
10. |
Nagydobronyi Kézilabda Tehetségpont |
29 |
11. |
Nagyszőlősi Kézilabda Tehetségpont |
27 |
12. |
Nevetlenfalui Kézilabda Tehetségpont |
26 |
13. |
Sislóci Kézilabda Tehetségpont |
21 |
14. |
Técsői Kézilabda Tehetségpont |
90 |
15. |
Tiszabökényi Kézilabda Tehetségpont |
72 |
16. |
Vári Kézilabda Tehetségpont |
15 |
17. |
Viski Kézilabda Tehetségpont |
62 |
Összesen: |
636 |
Korcsoport |
Fő |
U8–9 (3–4. osztály) |
159 |
U10–11 (5–6. osztály) |
171 |
U12–13 (7–8. osztály) |
182 |
U14 (9. osztály) |
78 |
U15 (10. osztály) |
25 |
U16 (11. osztály) |
21 |
Összesen: |
636 |
|
|
Csoport típusa |
Csoportszám |
lány |
8 |
fiú |
11 |
vegyes |
26 |
Összesen |
45 |
2023. december 9-én három helyszínen (II. RF KMF Egészségügyi- és Sportcentruma, II. RF KMF Felsőfokú Szakképzési Intézete, Beregszászi Kossuth Lajos Líceum) valósult meg az I. Genius Kézilabda Kupa. Az ünnepélyes megnyitóra a II. RF KMF Egészségügyi- és Sportcentrumában került sor.
A Kupára a 17-ből 12 Tehetségpont 15 edzője 248 főt regisztrált.
Kézilabda Tehetségpont neve |
Korosztály |
Csoport típusa |
Létszám |
Oktató neve |
Benei |
U12–13 |
vegyes |
10 |
Nádel Valerij |
Beregszászi 2. Sz. |
U10–11 |
lány |
13 |
Kaszonyi Katalin |
U12–13 |
lány |
8 |
||
U10–11 |
fiú |
14 |
Soszták Szergej |
|
U12–13 |
fiú |
11 |
||
Csepei |
U10–11 |
fiú |
10 |
Iszák Anatolij |
U12–13 |
fiú |
9 |
||
Feketeardói |
U10–11 |
fiú |
11 |
Grigorovics Igor |
U10–11 |
lány |
12 |
||
U12–13 |
fiú |
12 |
||
Nagyberegi |
U12–13 |
lány |
13 |
Biró Béla |
Nagydobronyi |
U10–11 |
vegyes |
12 |
Szanyi-Szabó János |
U14 |
fiú |
10 |
||
Nagyszőlősi |
U12–13 |
vegyes |
7 |
Oláh Ildikó |
Nevetlenfalui |
U12–13 |
fiú |
10 |
Korpos Sándor |
Sislóci |
U14 |
fiú |
10 |
Peleskó Artúr |
Técsői |
U12–13 |
lány |
14 |
Számárszki Román |
U12–13 |
fiú |
14 |
||
U12–13 |
lány |
9 |
Szenek Zoltán |
|
Tiszabökényi |
U10–11 |
vegyes |
13 |
Borgátó Szilvia |
U12–13 |
vegyes |
12 |
Szilágyi Zoltán |
|
Viski |
U10–11 |
vegyes |
14 |
Munkácsi Inga |
Összesen: |
248 |
|
Több versenykategóriába lehetett jelentkezni, ezért a regisztráció három csoportban valósult meg: fiú, lány és vegyes.
Korosztály |
Kategória |
Csoportszám |
Létszám |
Helyszín |
U10–11 |
lány |
2 |
25 |
Beregszászi Kossuth Lajos Líceum
|
fiú |
3 |
35 |
||
vegyes |
3 |
39 |
||
Ebben a korosztályban összesen |
|
|
99 |
|
U12–13 |
lány |
4 |
44 |
II. RF KMF Felsőfokú Szakképzési Intézete |
fiú |
4 |
45 |
II. RF KMF Egészségügyi- és Sportcentruma |
|
vegyes |
3 |
29 |
||
Ebben a korosztályban összesen |
|
|
118 |
|
U14+ |
fiú |
3 |
31 |
|
Ebben a korosztályban összesen |
|
|
31 |
|
Mindösszesen: |
|
22 |
248 |
|
A regisztrált csapatok az alábbiak voltak:
U10–11 lány kategória |
||
Csapat neve |
Tehetségpont neve |
Létszám |
Beregszász 2. Sz. Tehetségpont |
Beregszászi Tehetségpont |
13 |
Feketeardói Tehetségpont U10–11 Lánycsapat |
Feketeardói Tehetségpont |
12 |
U10–11 fiú kategória |
||
Csapat neve |
Tehetségpont neve |
Létszám |
Feketeardói Tehetségpont U10–11 Fiúcsapat |
Feketeardói Tehetségpont |
11 |
Csepei Tehetségpont U10–11 Fiúcsapat |
Csepei Tehetségpont |
10 |
Beregszászi Tehetségpont U10–11 Fiúcsapat |
Beregszászi Tehetségpont |
14 |
U10–11 vegyes kategória |
||
Csapat neve |
Tehetségpont neve |
Létszám |
Nagydobronyi Junior |
Nagydobronyi Tehetségpont |
12 |
Sasok (Tiszabökény) |
Tiszabökényi Tehetségpont |
13 |
KC „Visk” |
Viski Tehetségpont |
14 |
U12–13 lány kategória |
||
Csapat neve |
Tehetségpont neve |
Létszám |
Nagyberegi Tehetségpont |
Nagyberegi Tehetségpont |
13 |
Técsői Tehetségpont U12–13 Lánycsapat |
Técsői Tehetségpont |
9 |
Sport Técső Lánycsapat |
Técsői Tehetségpont |
14 |
Beregszász 1. Sz. Tehetségpont |
Beregszászi Tehetségpont |
8 |
U12–13 fiú kategória |
||
Csapat neve |
Tehetségpont neve |
Létszám |
Sport Técső Fiúcsapat |
Técsői Tehetségpont |
14 |
Nevetlenfalui Tehetségpont |
Nevetlenfalui Tehetségpont |
10 |
Feketeardói Tehetségpont U12–13 Fiúcsapat |
Feketeardói Tehetségpont |
12 |
Csepei Tehetségpont U12–13 Fiúcsapat |
Csepei Tehetségpont |
9 |
Beregszászi Tehetségpont U12–13 Fiúcsapat |
Beregszászi Tehetségpont |
11 |
U12–13 vegyes kategória |
||
Csapat neve |
Tehetségpont neve |
Létszám |
Lucky Team (Nagyszőlős) |
Nagyszőlősi Tehetségpont |
7 |
Bátrak (Tiszabökény) |
Tiszabökényi Tehetségpont |
12 |
Benei Bajnokok |
Benei Tehetségpont |
10 |
U14+ fiú kategória |
||
Csapat neve |
Tehetségpont neve |
Létszám |
Sislóci Tehetségpont |
Sislóci Tehetségpont |
10 |
Nagydobronyi Betyárok |
Nagydobronyi Tehetségpont |
10 |
Sajnos a Nevetlenfalui Tehetségpont csapata egészségügyi okok miatt nem érkezett meg a versenyre.
Összesen 7 kategóriában zajlott a torna. Az U10–11 (lányok, fiúk, vegyes) korosztályban 5 játékos 1 kapus felállásban 2 x 10 perces mérkőzéseket láthattunk. Az U12–13 (lányok) korosztályban 5 játékos 1 kapus felállásban 2 x 12 perces játék valósult meg. Az U12–13 (fiúk, vegyes) és az U14+ (fiúk) korosztályban 6 játékos 1 kapus felállásban 2x15 perces mérkőzés volt.
A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Szepesi Barna – Magyarország Ungvári Főkonzulátusának konzulja, Fülöp Barna – Magyarország Beregszászi Konzulátusának konzulja, Orosz Ildikó – a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola elnöke, Csizmár János – a Rákóczi-főiskola rektorhelyettese, Horváth László – a Magyar Kézilabda Szövetség Képzési Központjának vezetője, Martinovics Ferenc – a Magyar Kézilabda Szövetség Képzési Központjának szakedzője.
A versenyen az alábbi eredmények születtek:
U10–11 fiúcsapat kategória:
- hely: Beregszász
- hely: Feketeardó
- hely: Csepe
U10–11 lánycsapat kategória:
- hely: Feketeardó
- hely: Beregszász 2.
U10–11 vegyes csapat kategória:
- hely: Tiszabökény
- hely: Nagydobrony
- hely: Visk
U12–13 fiúcsapat kategória:
- hely: Técső
- hely: Csepe
- hely: Feketeardó
U12–13 lánycsapat kategória:
- hely: Beregszász 1.
- hely: Sport Técső Lánycsapat
- hely: Técsői Tehetségpont
U12–13 vegyescsapat kategória:
- hely: Nagyszőlős
- hely: Tiszabökény
- hely: Bene
U14+ fiúcsapat kategória:
- hely: Nagydobrony
- hely: Beregszász
- hely: Sislóc
A torna megnyitó ünnepségén a csapatok emléklapot, labdákat, mikuláscsomagot kaptak. A mérkőzés végén a győztesek okleveleket, kupákat és érmeket vettek át.
A Magyar Kézilabda Szövetség szakedzőinek vezetésével a tehetségpontok edzői képzésben vettek részt december 9–10-én.
Az I. Genius Kézilabda Kupa megvalósulását Magyarország Kormánya és a Magyar Kézilabda Szövetség támogatta.
Ezúton is gratulálunk az elért eredményekhez és minden csapatnak köszönjük a részvételt!
Váradi Natália,
„GENIUS” Jótékonysági Alapítvány