Hazai pályán kapott ki a Huszti FC

2023. október 18., 08:50 , 1181. szám

Folytatódott az országos másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Huszti FC gyengélkedése. Volodimir Citkin csapata a 12. játéknapon a Csernyivci Bukovinától szenvedett vereséget hazai pályán.

Jó egy órán keresztül nem rezdültek meg a hálók, de a mérkőzés utolsó negyedében három találat is esett. Előbb a 68. percben Roman Bodnya a vendégeknek szerzett vezetést, majd alig öt percre rá Vaszil Palahnyuk már kettőre növelte a csernyivci előnyt.

Egy perccel a rendes játékidő letelte előtt Vadim Mergyejev szépíteni tudott, de ez már csak a 2-1-es vereség beállításához volt elegendő.

A játéknap nem szűkölködött meglepetésekben, a toronymagasan listavezető Kárpáti Lviv hazai pályán 3-3-as döntetlent ért el a szomszédvári Prikarpattya Ivano-Frankivszk ellen. Az eddig még veretlen, második Niva Buzova Ternopilban vesztette el veretlenségét (2-1).

A bajnoki tabellát a Kárpáti vezeti 29 ponttal a 22 ponttal második Niva Buzova előtt.

A Huszti FC 11 pontjával visszacsúszott a 9. helyre, már csak a 6 pontjával sereghajtó Metaliszt Harkiv csapatát előzi meg.

A Tisza-partiak a hét végén sorra kerülő 13. fordulóban az Ahrobiznisz otthonába látogatnak.