Látványos hajrágóllal nyert az ETO

2013. március 8., 02:00 , 634. szám

A listavezető Győr a télen visszatért Tarmo Kink hajrában szerzett góljával 2-1-re győzött Kaposváron a labdarúgó NB I. 18., idei első fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Az első félidőben a Kaposvár meglepte az éllovast. A házigazdák csapata bátran, harcosan futballozott, és irányította a játékot. A szünet után sokat javult a győriek játéka, a Kink, Andric páros beállítása pedig később döntőnek bizonyult. A hazaiak 0-1-ről még egyenlíteni tudtak, a hajrában aztán az észt Kink egy látványos emeléssel megszerezte az ETO győztes gólját. A látottak alapján a hazaiak rászolgáltak volna a döntetlenre.

A vendégek sikerükkel kihasználták a második helyezett MTK vereségét és a harmadik Debrecen döntetlenjét, így kilenc, illetve tizenegy pontra növelték előnyüket két legfőbb üldözőjükkel szemben.

A Videoton bátor támadófocival és látványos gólokkal verte idegenben a Budapest Honvédot. A vendégek Mitrovic pazar emelésével szereztek vezetést, majd Oliveira lőtte ki a hosszú sarkot egy formás támadás végén. Hat perccel később eldőlt a meccs, Kovács István bődületes erővel bombázott távolról a jobb felső sarokba (0-3). A fehérváriak fordulás után sem álltak le, és nyílt támadófocijuk újabb gólt hozott, Mitrovic a tizenhatos vonaláról tekert jobbal a bal felső sarokba.

A Ferencváros 3-0-s győzelmet aratott vasárnap a Pápa vendégeként. A meccs embere Julian Jenner volt, aki az FTC három góljából egyet szerzett, egynél pedig assziszttal jeleskedett.

OTP Bank Liga, 18. forduló: Kaposvári Rákóczi–Győri ETO FC 1-2 (0-0), Lombard Pápa Termál FC–Ferencváros 0-3 (0-2), Budapest Honvéd - Videoton 0-4 (0-3).

Az állás: 1. Győri ETO FC 41 pont, 2. MTK Budapest 32, 3. DVSC-TEVA 29, 4. Videoton 29, 5. Ferencváros 28, 6. Diósgyőri VTK 27, 7. MVM Paks 26, 8. Budapest Honvéd 25, 9. Szombathelyi Haladás 24, 10. Kaposvári Rákóczi 23, 11. Újpest FC 22, 12. PMFC-Matias 22, 13. Kecskeméti TE Phoenix Mecano 21, 14. Lombard Pápa Termál FC 20, 15. Egri FC 11, 16. FGSZ Siófok 9.