BL-elődöntős a Győr

Kézilabda

2013. március 8., 02:00 , 634. szám

Elődöntőbe jutott a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel múlt szombaton hazai pályán 30-24-re legyőzte a norvég Larvikot, így biztosan csoportelsőként zárja a középdöntőt. A győri együttes továbbra is százszázalékos, de csoportelsősége korai bebiztosításához az is kellett, hogy a címvédő Buducsnoszt Podgorica pontot veszítsen.

Kimaradt helyzetekkel indult a csata, majd egészen a 18. percig együtt haladt a két csapat – úgy, hogy míg a győriek sokat rontottak, a Larvik alig hibázott. Ahogy jobban összpontosított a befejezéseknél az ETO, 8-8-at követően sorozatban négyszer is betalált.

A fordulást követően Lunde két labdát hárított, így 18-14-re alakult az állás, erre gyorsan időt kért a Larvik mestere. Ettől nem tört meg a hazaiak lendülete, tovább nőtt a különbség. Bő negyedórával a vége előtt már 22-16-ra húzott el az ETO, pedig közben játszott emberhátrányban is.

A vendégek nem adták fel, egyre keményebben támadtak, zártabban védekeztek, és megkezdték a felzárkózást. Tíz perccel a vége előtt, 23-20-nál már a Győr edzője kért időt. Ez jót tett a magyar csapatnak, és emiatt a rivális is próbálta újrarendezni sorait, de hiába. A közönség által űzött kedvencek már nem hibáztak, szebbnél szebb és pimaszabbnál pimaszabb gólokat dobtak, végül megroppantották a 2011-es BL-győztest.

A Győr vasárnap a címvédő montenegrói Buducsnoszt Podgorica otthonában lép pályára, és majd a záráskor, március 16-án fogadja a dán Randerst, de már tét nélkül.

Női BL, középdöntő, 4. forduló, I. csoport: Győri Audi ETO KC–Larvik (norvég) 30-24 (15-13), Randers (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 20-20 (11-8).

Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Győr 8 pont, 2. Larvik 4, 3. Podgorica 3, 4. Randers 1.

II. csoport: Krim Ljubljana (szlovén)–FTC-Rail Cargo Hungaria 31-25 (15-12), Zvezda Zvenyigorod (orosz)–Oltchim Valcea (román) 23-26 (15-13).

Az állás: 1. Ljubljana 6 pont (114-103), 2. FTC 6 (113-113), 3. Valcea 4, 4. Zvenyigorod 0.